آخرین اخبار

7. شهريور 1401 - 16:07   |   کد مطلب: 10824
حجت الاسلام والمسلمین وحدانی فر خطاب به وزیر کشور گفت: به سرزمین دشت‌های تشنه خوش‌آمدید؛ این مردم کارخانه و شغل نمی خواهند، درد مردم ما آبریز است و آبریز و آبریز.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کهگیلویه ؛ امام جمعه شهرستان کهگیلویه در حضور وزیر کشور که ظهر امروز به این شهرستان سفر کرده است در خصوص سد آبریز خطاب به وحیدی گفت: به سرزمین دشت‌های تشنه خوش‌آمدید، به کهگیلویه ای که آب دارد اشتغال ندارد خوش‌آمدید، به کهگیلویه ای که زمین دارد اجازه برداشت آب نمی‌دهند خوش‌آمدید، به سرزمین گنج و رنج خوش‌آمدید، این‌جا کهگیلویه است از یک طرف سد مارون ۱ هست از طرف دیگر سد کوثر قرار دارد اما مردم کهگیلویه اجازه برداشت آب ندارند.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین وحدانی فر ادامه داد: جناب آقای وحیدی؛ مردم کهگیلویه آب را تا بندر لنگه از سد کوثر رسانده اند اما ۵کیلومتری سد کوثر آب شرب پایدار ندارد.

 

 

وی افزود: این‌که شما در همین یک ماه ۲ بار به استان ما آمده‌اید نشان از محبت حضرت‌عالی است؛ این مردم شغل نمی‌خواهند کارخانه نمی‌خواهند اشتغال نمی‌خواهند؛ به آقای محرابیان بفرمایید اجازه دهید آبریز احداث شود مردم مشکلشان حل خواهد شد، آبریز یعنی ۳۰ هزار هکتار کشاورزی، یعنی نبض زندگی در کهگیلویه، یعنی عدم شرمندگی جوانان نزد پدر و مادرشان؛ شنیده‌اید که می‌گویند آب در کوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم؛اگر یک مصداق می‌خواهید پیدا کنید در کهگیلویه وجود دارد.

 

 

امام جمعه کهگیلویه تصریح کرد: ما کنار ۲ سد و رودخانه مارون خروشان قرار داریم اما برای خوردن هم اجازه برداشت نداریم؛ نمی‌دانم این چه قاعده‌ای است و دیگران چه کرده‌اند که این سدها ایجاد شد اما به مردم کهگیلویه اجازه داده نشد.

 

 وی در پایان تاکید کرد: شرکت و کارخانه دردی از ما دوا نمی‌کند درد مردم ما آبریز است و آبریز و آبریز؛ خواهش می‌کنم این قول را به ما بدهید که مسئله آبریز را شخصا پیگیری نمایید که حق این مردم و مطالبه عمومی این مردم است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک