آخرین اخبار

28. خرداد 1396 - 0:15   |   کد مطلب: 8028
مدیر دارو و غذا شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه:
فروش هر نوع دارو در عطاری ها ممنوع است
مدیر دارو و غذا شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در کارگاه آموزشی این شبکه گفت: فروش هر نوع دارو اعم از گیاهی،شیمیایی و ترکیبی در عطاری ها ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه، در کارگاه آموزشی که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با حضور رئیس شبکه بهداشت و کارشناسان و رئیس اتاق اصناف و کارشناس اداره صنعت و معدن و عطاران شهرستان برگزار شد، دکتر شریف زاده تصریح کرد فروش هر نوع دارو اعم از گیاهی،شیمیایی و ترکیبی در عطاری ها ممنوع است.

وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی فروشندگان محترم این صنف با قوانین موجود در حوزه کاری خود است.
وی با بیان اینکه بسیاری از فرآورده های چاقی و لاغری موجود در بازار مجوز وزارت بهداشت را ندارند، اظهار کرد: استفاده از چنین فرآورده هایی عوارض جدی به دنبال خواهد داشت و سلامت جامعه را به خطر می اندازد.

دهدشت

در ادامه مدیر دارو و غذای شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه به ارائه آموزش های لازم پرداخت و ضمن تاکید بر این نکته که فروش هر گونه دارو فقط در سطح داروخانه ها مجاز است افزود: عطاری ها فقط مجاز به عرضه گیاه دارویی بدون تغییر شکل، پور کردن، خرد کردن و ترکیب کردن آنها هستند.

دکتر  شریف زاده به ممنوعیت فروش قرص برنج و خطرات آن اشاره کرد و بیان کرد: جایگزین مناسب و مجاز قرص برنج جهت آشنایی متصدیان معرفی و چک لیست ارزیابی واحد عطاری با مجازات های تعیین شده در ماده 27قانون مبارزه با قاچاق کالا، برای افراد شرکت کننده در کارگاه تشریح شد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک