آخرین اخبار

پربیننده ها

24. تير 1396 - 15:24   |   کد مطلب: 8147
رئیس سابق بنیاد شهید کهگیلویه مطرح کرد
غفلت از رویکرد فرهنگی در بنیاد شهید
رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه با بیان اینکه طی یک یک دهه گذشته رویکرد مهم فرهنگ در این بنیاد مورد غفلت واقع شده است، گفت: همه توجه به مسایل معیشتی ایثارگران متمرکز شده است.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه ،  بهنام صمدیفرد ظهر امروز در آیین معرفی رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ضمن تشریح فعالیت‌های بنیاد حول دو محور فرهنگی و حمایتی،معیشتی و درمانی اظهار داشت: رسالت و مأموریت مهم بنیاد شهید ترویج فرهنگ شهادت به نسل‌های پس از انقلاب و جنگ است.

رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه تصریح کرد: خدمات حمایتی این نهاد به طور سیستمی و منظم به ایثارگران ارائه می‌شود و هر مدیری موظف به اجرای این خدمات است.

وی با انتقاد از مسؤولان رده بالای بنیاد شهید در غفلت از مسئله مهم فرهنگ به عنوان یکی از رویکردهای نهاد بنیاد شهید، گفت: متأسفانه همه توجه در مسایل معیشتی ایثارگران متمرکز شده در حالی که اولویت و مأموریت بنیاد که همواره حضرت امام و رهبر انقلاب به ان توجه و تأکید دارند صبغه فرهنگی بوده است.

صمدیفرد افزود: طی یک دهه گذشته نسبت به اوایل انقلاب نسبت به مسئله فرهنگ در بنیاد شهید کمتر توجه شده و مورد غفلت واقع شده است.

وی با بیان اینکه همه اعتبارات فرهنگی به سمت پرداخت 100 درصد شهریه تحصیلی فرزندان ایثارگران سرازیر شده است، این سیاست را اشتباه خواند و تصریح کرد: پرداخت هزینه تحصیلی ضمن نخبه‌کشی در بین جامعه ایثارگران روند رو به رشد آمار فارغ التحصیلان این قشر را در پی داشته است.

صمدیفرد افزود: این پرداخت 100 درصدی شهریه همچنین دانش‌آموزانی که می‌توانستند در بهترین دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل شوند را از تلاش باز می‌دارد.

وی، خدمت در بنیاد شهید را افضل دانست و با بیان اینکه در این نهاد رئیس و مرئوسی معنا ندارد، بیان کرد: همه در کنار هم و با تعامل به جامعه هدف خدمت می‌کنند.

صمدیفرد به عملکرد 6 ساله خود در بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: ت سال 90 تنها 10 گلزار شهدا در شهرستان ساماندهی شده بود این در حالی است که اکنون 101 گلزار ساماندهی شده است.

وی خدمات قرارگاه خاتم در ساماندهی گلزارهای شهدا را ستودنی خواند و افزود: 21 مورد از گلزارها با همکاری قرارگاه خاتم ساماندهی شده است.

این مسؤول، کیفیت بخشی به یادواره و مراسمات ملی، مذهبی، تولید مستند شهید نورالدینی، احداث مجتمع فرهنگی و حسینیه شهدای گلزار دهدشت و بازسازی تمثال شهدا را از جمله خدمات ارائه شده طی دوران مدیریت خود عنوان کرد.

انتهای پیام/فارس

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب