آخرین اخبار

پربیننده ها

28. آبان 1397 - 9:08   |   کد مطلب: 8721
امروزه مشکل صد ها نفر از اقشار مستضعف جامعه است که به امید صاحب خانه شدن، از نیاز روزمره خود زده‌اند و اندوخته خود را در مسکن مهر سرمایه گذاری کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری کهگیلویه؛امروزه مشکل صد ها نفر از اقشار مستضعف جامعه است که به امید صاحب خانه شدن، از نیاز روزمره خود زده‌اند و اندوخته خود را در مسکن مهر سرمایه گذاری کرده‌اند، به وعده‌های مسئولین بر متعهد بودن به تکمیل طرح مسکن مهر اعتماد کرده‌اند و چشم به راه تحویل واحدهای خود هستند.

متقاضیانی که با هزار زحمت چند میلیون تومان آورده مسکن مهر را تامین کرده‌اند و فشارهای سنگین اقتصادی را تحمل می‌کنند، چرا باید شاهد باشند که سرمایه‌شان به علت بی کفایتی برخی مسئولان در پروژه‌های نیمه کاره، راکد مانده و هر روز از ارزش آن کاسته می شود؟

جدا از همه ی این ها واحد های تحویلی به متقاضیان ایرادهای گوناگونی دارند که بسیاری از آن ها ضروری اند و مستلزم بررسی و حل و فصل هستند.

در همین زمینه با مردم ساکن مسکن مهر دهدشت مصاحبه ای صورت گرفته است.

 

 

حسینی یکی از ساکنین مسکن مهر گفت: از زمانی که به این منطقه آمده اند مشکلات فراوانی وجود داشته که یکی از این مشکلات عدم وجود فضای سبز و پارک جهت رفاه حال خانواده ها به خصوص کودکان است.  این در حالی است که زمانی فروش واحد ها وعده ی فضای سبز و همچنین پارک از سوی بنیاد مسکن داده شده بود اما وعده ای که عملی نشد.

وی گفت: مسئله دیگر این است که واحد های که قرار بود یک سال پیش واگذار شود هنوز تکمیل نشده و دوباره هزینه بیشتری از مردم مطالبه می کنند و این روند همین گونه ادامه دارد. حدود 500 واحد از مسکن مهر دهدشت هنوز تحویل داده نشده و بعضاً راکد ماندند.

 

یکی دیگر از اهالی این منطقه گفت: بعضی از بلوک های مسکن مهر که به حال خود رها شده اند، به محل زندگی حیوانات تبدیل شدند و همین امر بهداشت مردم را به خطر می اندازند. متاسفانه شهرداری هم در مود پاکسازی معابر و جداول کمکی نمیکند و مشاهده میشود که زباله هایی مردم در اطراف بلوک ها و ساختمان ها و جداول انباشته می شود و این نیز مخاطرات زیادی را در زمینه های بهداشتی بوجود خواهد آورد.

الهام نیک گفت: مهمترین مسئله و اولویت مردم مدرسه است. درمسکن مهر دهدشت بالغ بر 250 خانوار زندگی می کنند اما برای تحصیل فرزندان خود با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کنند.

وی با اشاره به اینکه شغل اکثر افراد این منطقه آزاد وبعضاً کارگرهستند گفت:به این علت که خط تاکسی برای این قسمت از شهر وجود ندارد مردم برای تردد به شهر و تامین مایحتاج زندگی خود مجبورند از تاکسی تلفنی استفاده کنند که هزینه های زیادی را برای آن ها به دنبال دارد.  

یکی دیگر از اهالی گفت: مدرسه مهمترین دغدغه خانواده های ساکن این قسمت از شهر است که تا الان تنها کاری که انجام شده سازه ای فلزی است که چند سالی است در حد همان سازه فلزی مانده و به حال خود رها شده است.

وی افزود: همه ساکنین نامه ای به آموزش و پروش شهرستان نوشته و به صورت دسته جمعی و حضوری پیگیری کردیم که قرار شد کانکسی به صورت موقتی فراهم شود تا بخشی از مشکلات مردم حل شود اما این هم مثل بقیه وعده های مسئولین اجرایی نشد.

 

امیدواریم مسئولین مربوطه به مشکلات مردم ساکن مسکن مهر رسیدگی کنند تا آن ها نیز مثل بقیه مردم بتوانند از خدمات شهری استفاده کنند.

 

در ادامه تصاویرمربوط به این مصاحبه آورده شده است.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب