آخرین اخبار

پربیننده ها

26. دى 1396 - 22:12   |   کد مطلب: 8665
درپی انعکاس خبری راجب مشکل زباله های شهرستان کهگیلویه مسئولان این اداره دست به کار شدن ودر حرکتی تحسین برانگیز پویش مردمی، کمپین "نه به ریختن زباله" به راه انداختند.

به گزارش پایگاه خبری کهگیلویه؛ چندی پیش درقالب خبری راجع به "جولان زباله ها در شهر دهدشت" به موضوع زباله ها پرداختیم که این خبر با واکنش هایی از سوی مسئولین شهرستان همراه بود.

سیدایمان تقوی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی مردم در برخورد با موضوع زباله بسیار مهم است گفت:یکی از اقدامات مهم برای رفع مشکلات پسماند و زباله، کاهش تولید زباله یا به عبارتی کاهش سرانه تولید زباله می باشد.

تقوی با اشاره به اینکه مهمترین مسئله در کاهش تولید زباله آموزش و فرهنگ سازی است اظهار کرد: رسانه های گروهی و آموزش در سطوح پایه به خصوص به کودکان نقش بسیار مهم و جدی در این زمینه می تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه راه اندازی پویش ها با هدف تقویت نهادهای مردمی نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی به منظور کاهش تولید زباله دارد تصریح کرد: در همین راستا شهرداری دهدشت قصد دارد با راه اندازی پویش "نه به ریختن زباله" با مشارکت عموم افراد به ویژه اصحاب فرهنگ و هنر، شخصیت های علمی و مذهبی،مدیران ادارات و نهادهای دولتی، ورزشکاران، دانشجویان و افراد تاثیر گذار جامعه سعی می کند در این زمینه تاثیر گذار باشد.

سخنگوی شهرداری دهدشت گفت:پویش زیست محیطی نه به ریختن زباله در طبیعت از یک سو نهادینه کردن فرهنگ پاکیزگی و احساس مسئولیت در قبال محیط زیست و مهم تر از آن درک کردن رفتگرانی است که کمرهای خود را زیربار بی مسئولیتی عده ای خمیده کرده اند. ریختن زباله در محیط زیست علاوه بر اینکه نوعی توهین به شعور و انسانیت است موجبات کار مضاعف عده ای را برای برداشتن و پاکیزه کردن محیط اطراف فراهم می کند.

تقوی در ادامه صحبتهایش گفت:این تفکر نازیبا که ریختن زباله در سطح خیابان ها و جاده ها را حق خود و جمع کردن زباله ها را وظیفه پاکبانان بدانیم باید در فرهنگ ایرانی و باستانی ما ترمیم و تغییر یابد. بی مسئولیتی در مقابل پاکیزگی طبیعت و محیط اطراف موجب می شود که کار نیروهای شهرداری دو برابر و فشار کاری آن ها بیشتر شود و این در حالیست که افرادی که به ویژه در روزهای تعطیل و در حین مسافرت به این کار نازیبا اقدام می کنند در حال استراحت هستند.

وی گفت :از شهروندان دلسوز و فهیم دهدشتی درخواست می کنیم تا با پیوستن به پویش "نه به ریختن زباله" ضمن تلاش جهت کاهش تولید پسماند در جمع آوری زباله های محیط زندگی خود نیز یاری رسان نیروهای زحمتکش پاکبان شهرداری دهدشت باشند.

سخنگوی شهرداری دهدشت ضمن ابراز امیدواری از حمایت شهروندان دهدشتی از این پویش مردمی خاطر نشان کرد:تغییر نوع نگاه و نگرش شهروندان در نحوه برخورد با پسماند زباله ها و در نتیجه بهبود شرایط بهداشتی، کاهش آلودگی‌های ناشی از تولید زباله وحفظ محیط زیست، صرفه‌جویی در هزینه‌های جمع‌آوری پسماند و کمک به چرخه اقتصادی برای بازیافت پسماندهای قابل بازیافت تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

وی در پایان گفت:همه باید با پیوستن به پویش زیست محیطی" نه به زباله" نگذاریم که پاکبانان و زحمت‌کشان شهرداری به نوعی بر روی اشتباهات ما جارو بکشند و همینطور شهرمان را زیباتر و پاکیزه تر کنیم.

منبع:تابناک

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب