آخرین اخبار

پربیننده ها

25. شهريور 1396 - 20:44   |   کد مطلب: 8366
رئيس اداره آموزش و پرورش در يك مصاحبه صريح و شفاف به مشكلات حوزه اموزش و پرورش ديشموك پرداخت و گفت: از سوي سياسيون و حتي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي براي انتقالی معلمان با من تماس مي گيرند و سفارش دارند ولي بنده به هيچ وجه سياست را در حوزه آموزش و پرورش دخيل نمي كنم.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه،  رئيس اداره آموزش و پرورش در يك مصاحبه صريح و شفاف به مشكلات حوزه اموزش و پرورش ديشموك پرداخت و گفت: از سوي سياسيون و حتي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي  براي انتقالی معلمان با من تماس مي گيرند و سفارش دارند ولي بنده به هيچ وجه سياست را در حوزه آموزش و پرورش دخيل نمي كنم.

رئیس اداره آموزش و پرورش دیشموک با بیان اینکه هر دانش آموز در طول سال ۱۲ ماه یارانه دارد؛ گفت: هر خانواده یک ماه از یارانه طول ۱۲ ماه سال فرزند دانش اموز خود را به مدرسه اختصاص دهند.

منصور صالح زاده رئیس اداره اموزش و پرورش دیشموک در گفتگو با خبرنگار  ، با اشاره به مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد دولتی در کشور است

.

وی گفت: با مشکلات زیادی روبرو هستیم و قطعا بدون همکاری اولیای دانش آموزان، این مشکلات برای ما سخت تر است.

صالح زاده با اشاره به بحث های منابع مالی، سرانه دانش اموزی، تجهیزات، پرداختی حق الزحمه امتحانات، حق الزحمه حق تدریس همکاران؛ الان عقب ماندگی های زیادی داریم.

رئیس اداره اموزش و پررش دیشموک با ابراز امیدواری به رفع این مشکلات، بیان کرد: طبق جلساتی که با مسئولان استانی داشتیم؛ به ما گفتند امسال و تاکنون هیچ امیدی به پرداخت حتی یک ریال به عنوان سرانه مدارس به هیچ مدرسه ای؛ وجود ندارد.

صالح زاده با اشاره به اینکه؛  هزینه سوخت مدارس در شهر دیشموک، هر ساله بیش از دو میلیون تومان است، گفت:   از والدین دانش اموزان انتظار می رود در استانه اغاز سال تحصیلی، مدارس را مساعدت مالی  کنند.

صالح زاده گفت: هزینه والدین یک سرمایه برای فرزندان خواهد بود.

وی با بیان اینکه، هر دانش اموز در سال تحصیلی ۱۲ ماه یارانه دارد، گفت: هر خانواده یک ماه از یارانه طول سال فرزند دانش اموز خود را به مدرسه اختصاص دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش دیشموک از خانواده ها خواست از هم اکنون برای  کمک به مدارس اقدام کنند تا برای اغاز سال تحصیلی جدید؛ مشکلی نداشته باشیم.

صالح زاده خطاب به همکاران خود در اموزش و پرورش گفت: ما جهت اموزش به خدمت گرفته شدیم و همه ما سی سال تعهد خدمت داریم.

وی با اشاره به اینکه؛ در برخی مدارس نیروهای عوامل اجرایی نیاز است، گفت: همه همکاران را نمی توانیم به سمت اجرایی به کار بگیریم.

صالح زاده بیان کرد: انتظار می رود همکاران ابتدا حداقل بیست سال از مدت سال تعهد اموزشی خود را سپری کرده و بعد سراغ سمت های عوامل اجرایی و پست های کلیدی را بگیرند.

رئیس اداره اموزش و پرورش با انتقاد از برخی نیروهای فرهنگی اموزش و پرورش، متذکر شد: برخی فرهنگیان دوسال خدمت نکرده؛ دنبال عوامل اجرایی مراکز اموزشی هستند و این جای تعجب دارد.

صالح زاده گفت: همکاران ما در اداره اموزش و پرورش دیشموک با خودروهای شخصی به ماموریت می روند و یک ریال از بابت ماموریت دریافت نمی کنند.

وي در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  امسال توانستیم  از سهمیه مناطق تعداد ۶۰ نیروی جوان و فعال را سهمیه بگیریم و تعدادی از نیروهای غیر بومی را که چند سالی دنبال انتقالی بودند و میل چندانی به ادامه کار در این منطقه نداشتند را انتقالی بدهیم .

صالح زاده  در بحث فضای آموزشی عنوان کرد: تاکنون  مشکل تعداد ۱۸ فضای آموزشی  در منطقه چه از طریق ساخت مدزسه توسط خیرین و چه تهیه کانکس حل شد و در صدد هستیم که انشا الله مشکل فضای آموزشی در منطقه را نیز مرتفع سازیم.

 وی از مدیر کل محترم نوسازی مدارس و همچنین مدیر کل محترم آموزش و پرورش و خیرین و نماينده محترم در مجلس شورای اسلامی به جهت همکاری با آموزش و پرورش در سال گذشته تقدیر و تشکر كرد.

ایشان عنوان کردند  ما توانستیم تمامی حقوق همکارانی که حق التدریس بودند را بدون کم و زیاد تا سال گذشته پراخت و امسال ه ماهه اول تحویل و به حساب آنها پرداخت كنيم؛ به طوری که همه همکاران راضی بودند.

 

وی با بیان اینکه،  بیش از ۴۰۰ نیروی اموزش و پرورش در دیشموک وجود دارد؛ متذکر شد: انتظار می رود همه راضی باشند ولی امکان پذیر نیست.

صالح زاده با بيان اينكه، براي پست بندي فرهنگيان از سوي برخي ها از جمله نماينده مجلس سفارش مي شود، گفت: به هيچ وجه سياست را در كار آموزش و پرورش دخيل نمي كنم و همه كارها براساس قانون  بوده و حتي انتقال و جابجايي معلمان براساس امتياز بندي و شرايط خواهد بود .

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب