آخرین اخبار

14. آذر 1394 - 9:51   |   کد مطلب: 4050
زائران بایستی به توصیه مقامات امنیتی توجه کنند و موارد مشکوک را به مراکز انتظامی تحویل دهند تا چک نهایی بر روی آنها انجام بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کهگیلویه،"حسین ذوالفقاری"، رئیس ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگویی ضمن هشدار به زائرین برای عدم دستکاری وسایل خریداری شده از عراق گفت: امروز تعداد قابل توجهی از زائران به استانداری‌ها و نیروی انتظامی مراجعه و اعلام کردند عروسک‌هایی در سفر به عتبات عالیات با اصرار و پافشاری به آنها هدیه شده است و از زوار می‌خواهیم وسایل خریداری شده در عراق را به هیچ عنوان دستکاری نکرده و به مراکز انتظامی مراجعه کنند تا این وسایل بررسی شوند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد زائران به هیچ عنوان از وسایل خریداری شده در سفر به عتبات عالیات که قابلیت اتصال به برق و یا باطری را دارند آزمایش و استفاده نکنند.

وی یادآور شد: امروز در بررسی ها چند مورد از اسباب بازی‌های خریداری شده توسط زائران در عراق مواد خطرناکی کشف شد و برخی نیز خودشان به دلیل مشکوک بودن به وسایل خریداری شده این موضوع را به دستگاه‌های امنیتی اطلاع دادند.

ذوالفقاری یادآور شد در مرز مهران نیز چند مورد از اسباب بازی‌هایی که مواد خطرناک در ان جاسازی شده بود کشف شد که از تمام زائرانی که به داخل کشور آمده‌اند می‌خواهیم چنانچه اسباب بازی و وسایلی که امکان جاسازی مواد خطرناک دارد خریداری کرده اند ، قبل از استفاده از آن با واحدهای انتظامی و امنیتی کنترل کنند تا نسبت به ان وسیله اطمینان کامل را داشته باشند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه زائرینی که در راه هستند مراقب وسایل خریداری شده خود باشند خاطرنشان کرد: از زائرینی که هنوز در عراق هستند و به کشور باز نگشته‌اند می‌خواهیم تا به هیچ عنوان این گونه وسایل را نخرند.

وی در پایان تصریح کرد به تمامی دستگاه های امنیتی تاکید شده است که کنترل بیشتری نسبت به این موضع داشته باشند تا مشکلی به وجود نیاید.

اسباب بازی های کنترلی کشف شده را بشناسیم

براساس آخرین گزارش های دریافتی خبرنگار ما مستقر در مرز مهران، آنچه که در اخبار و شبکه های اجتماعی تحت عنوان اسباب بازی خطرناک به کشور وارد شده در قالب عروسک نبوده بلکه این اسباب بازی ها در قالب ماشین و هلی کوپترهای کنترلی بوده اند.

همچنین این ماشین ها و هلی کوپترها به صورت مجانی در بین زائران توزیع شده و زائران باید نسبت به استفاده و حمل این گونه اسباب بازی ها خودداری کنند.

علیرغم اینکه این دو وسیله اسباب بازی در داخل کشور گران قیمت هستند اما در گفتگوی خبرنگار ما با برخی از زائران این اسباب بازی ها به صورت مجانی تحویل آنها داده شده اند.

زائران بایستی به توصیه مقامات امنیتی توجه کنند و موارد را به مراکز انتظامی تحویل دهند تا چک نهایی بر روی آنها انجام بگیرد.

 

راه دانا

دیدگاه شما

http://khabarlendeh.ir/
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
خبر دیشموک