آخرین اخبار

پربیننده ها

10. شهريور 1394 - 8:30   |   کد مطلب: 3184
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویر احمد؛
ذوق زده ها ابزار نفوذ دشمن هستند/ فرهنگ اصیل اسلامی قویترین ابزار مقابله با دشمن است
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویر احمد گفت: برخی از ذوق زدگان فکر می کنند این رویکرد غرب به مملکت ما باعث پیشرفت می شود ولی باید بدانند دشمن همیشه دشمن است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي كهگيلويه، حجت الاسلام صفدر پناهی بیان کرد: ملتی که از لحاظ فرهنگی رو به افول برود از لحاظ اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در معرض شکست قرار می گیرد ولی اگر دارای فرهنگی قوی باشند در هر زمینه ای می توانند مانند کوه مقاوت کند چون مقاومتی که ناشی از فرهنگ باشد می تواند کارساز باشد.

 

وی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: فرهنگ از نظر ایشان بسیار مهم است تا جایی که ابراز داشتند که بخاطر مسایل فرهنگی گاهی انسان از روی ناراحتی خوابش نمی برد.

 

پناهی اظهار کرد: اگر مردم فرهنگ مقاومت را ابزار جنگ قرار دهند هیچ دشمنی توان شکست آن ها را ندارد همانگونه که در جنگ تحمیلی با کمترین ابزار توانستیم با فرهنگ انقلابی متعالی اسلامی مقاومت کنیم و دنیا را به زانو در بیاوریم.

 

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویر احمد گفت: رهبر معظم انقلاب از دهه 70در خصوص مسایل فرهنگی تذکر داده و مداوم رهنمودهایی ارائه می دادند ولی متاسفانه گاهی در حالت شعار یا تعریف و تمجید های سوری از کنار آن می گذریم.

 

وی افزود: بعضی افراد که در اول انقلاب در خط امام و انقلابی بودند بخاطر نفوذ فرهنگ غرب به جایی رسیدند که به بهانه پیشرفت اقتصادی از آرمان ها و ارزش های نظام فاصله گرفتند.

 

حجت الاسلام پناهی با اشاره به اینکه در سطح استان و کشور باید به فرهنگ توجه بیشتری کنیم گفت: در سطح استان مشکلاتی هست، قتل هایی صورت می گیرد، باید اعتراف کنیم در زمینه فرهنگ پیشرفت نداشته ایم بلکه دچار آسیب هم شده ایم.

 

صفدر پناهی نفوذ دشمن را یکی از ابزار های بسیار مهم دشمن دانست و اظهار کرد: دشمنان 36 سال با این مردم جنگید ولی بصورت مستقیم نتوانست موفقیتی کسب کند ولی تحت عنوان برداشته شدن فشارها و تحریم های اقتصادی نقشه نفوذ به کشور را دارند.

 

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویر احمد گفت: برخی از ذوق زدگان فکر میکنند این رویکرد غرب به مملکت ما باعث پیشرفت می شود ولی باید بدانند دشمن همیشه دشمن است.

 

وی بصیرت افزایی و دشمن شناسی را برای نخبگان و مردم ضروری دانست و ابراز داشت: چه اتفاقی افتاده که ما باور کنیم غرب دشمنی 36 ساله خود را رها کرده و الان میخواهد از در دوستی با ما وارد شود 12 سال پای میز مذاکره سخت ترین فشارها را آوردند، حال چه اتفاقی افتاده که خیرخواه ما شده اند.

 

دو قطبی کردن و تفرقه از اهداف دشمن است

پناهی دو قطبی شدن و تفرقه را از اهداف دشمن دانست و تاکید کرد:دشمن میخواهد به اختلافات قومی و قبیله ای دامن بزنند و آرام آرام روحیه انقلابی را از آنها بگیرند ولی باید با هوشیاری و دشمن شناسی اجازه اجرایی شدن نقشه های دشمن را ندهیم.

 

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نفوذی که مقام معظم رهبری را نارحت کرده، نفوذ صرفا دستگاه های جاسوسی نیست، وقتی فرهنگ انقلابی را از ما بگیرند، در لوای همکاری های اقتصادی بتوانند ما را از آرمان هایمان دور کنند و ارزش های انقلابی را ضد ارزش جلوه دهند بدترین نوع نفوذ است.

 

برخی می خواهند جامعه را به سوی وادادگی و بی بصیرتی بکشانند

 

وی گفت:برخی از افراد آگاهانه یا ناآگاهانه زمینه نفوذ دشمن را فراهم می کنند و بعضا با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مخالفت می کنند باید ببینیم چه اتفاقی افتاده که برخی افراد میخواهند با حذف این شعارها جامعه را به سوی وادادگی و بی بصیرتی بکشانند.

 

پناهی افزود: ما مخالف تعامل نیستیم ولی در صورتی که ما مغلوب نباشیم و ارتباطی سازنده و از موضع قدرت برقرار شود.

 

وی گفت: جا دارد جوانان، تحصیلکرده ها، انقلابیون و همه کسانی که دل در گرو اسلام دارند از هر گروه، حزب و دسته ای که هستند زوایای این نگرانی را درک کرده و روزنه های نفوذ دشمن و تسلط بر کشور را ببندند.

 

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب لحظه طلایی را تشخیص داده اند و ما در لحظه طلایی مقاومت هستیم و نباید گرفتاری های مالی و اقتصادی ما را از مبارزه ناامید کند تا بتوانیم نتیجه 37 سال مقاومت خود را بدست آوریم.

 

پناهی به جنگ صفین و حادثه کربلا اشاره کرد و ابراز داشت: تاریخ از بی بصیرتی و وادادگی مردم در آن دوران نقل می کند و ما آنها را مورد ملامت قرار می دهیم پس باید مراقب باشیم تا آیندگان چنین قضاوتی در مورد ما نکنند.

منبع: قلم دنا

انتهای پیام/ش/200

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب