آخرین اخبار

8. آبان 1402 - 23:22   |   کد مطلب: 11354
مدیر کل صدا و سیما در دورهمی نخبگان دنا؛
رویکرد شبکه دنا در حمایت از گفتمان پیشرفت
پایان نامه‌هایی که با موضوع توسعه و پیشرفت کهگیلویه و بویراحمد تهیه و تدوین شده، از طریق برنامه‌های شبکه دنا پخش می شود.

مدیر کل صداوسیمای استان در نشست «دورهمی نخبگان دنا» در دانشگاه یاسوج که با هدف ارائه پژوهش‌های علمی‌با موضوع پیشرفت برگزار شد، با بیان اینکه تلاش برای کاربردی کردن علوم با ایجاد ظرفیت‌های موجود مورد تاکید است، گفت: مصمم هستیم تا جلسات دفاع از پایان نامه‌هایی که با موضوع چگونگی پیشرفت تهیه و تدوین شده، از طریق برنامه‌های ویژه رادیویی و تلویزیونی پخش شود.
امیر رئوف، هدف از این رویکرد را شناساندن ظرفیت‌های استان به منظور معرفی نخبگان و تشویق فعالان علمی‌برای گشودن افق‌های جدید در مسیر توسعه و پیشرفت دانست.
وی همچنین با اشاره به بیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی افزود: دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه با مشارکت علمی‌پیشران گفتمان تمدن سازی هستند که می‌بایست این جایگاه تقویت شود.
مدیر کل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد دانشگاه‌ها و موسسات علمی را نقطه اتصال بین نهاد‌های تصمیم گیری و کانون‌های تصمیم ساز دانست و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌بار‌ها شاهد این اتصال مهم بوده ایم.
وی افزود: وجود ۵ دانشکده، جذب سیصد عضو هیئت علمی و دو پردیس دانشگاهی در دانشگاه یاسوج می‌تواند مبنای تحولی بزرگ و ماندگار باشد.
مدیرکل صداوسیمای استان کهگیلویه وبویراحمد به ضرورت نگاه فرا بخشی به موضوع پیشرفت استان اشاره کرد و افزود: فراخوان ۲۰ دستگاه اداری و اجرایی به این نشست نقطه‌ی عطفی برای کار بردی شدن پژوهش‌های علمی در جامعه است.
وی همچنین همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی را بخاطر اشراف بر طرح‌های آمایشی مهم دانست و خاطر نشان کرد این طرح‌ها اسناد تحول استان است که باید با مبانی علمی و توسعه‌ای به موتور محرک پیشرفت استان تبدیل شود.
امیر رئوف در پایان با اشاره به رویکرد‌های تحول در رسانه ملی، از آمادگی صدا و سیما‌ی استان و استفاده از ظرفیت‌های این شبکه برای توجه ویژه به محور پیشرفت استان، به عنوان یکی از محور‌های اساسی تحول در برنامه‌های صداوسیما خبر داد.

دیدگاه شما

http://khabarlendeh.ir/
http://sobhezagros.ir/
آفتاب جنوب
پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
خبر دیشموک