آخرین اخبار

5. بهمن 1401 - 6:07   |   کد مطلب: 11034
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مرگ ۲۹ کودک در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در جلسه کمیته کاهش مرگ و میر کودکان یک تا ۵۹ ماهه گفت: از شاخص‌هایی مهم و قابل توجه در طرح جوانی جمعیت کاهش مرگ و میر کودکان وهمچنین مرگ و میر مادران باردار است که با توجه اهمیت موضوع این دو شاخص حتی در وزارتخانه رصد و بررسی می‌شود.
ملک زاده با بیان اینکه متاسفانه در شش ماهه نخست امسال ۲۹ کودک یک تا ۵۹ ماهه در کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند افزود: علت مرگ این کودکان علاوه بر تصادفات و سوانح رانندگی، ناهنجاری‌ها مادرزادی و دیگر سوانح از جمله سقوط از ارتفاع و خفگی در آب بوده است.
وی با بیان اینکه لازم است علل مرگ و میر کودکان بررسی و راهکار‌های پیشگیری از آن‌ها ارائه شود اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از والدین روش‌های مراقبت از فرزندان غافل هستند ، ضروری است روش‌های نگهداری از کودکان و همچنین عوامل تهدید کننده کودکان از طریق رسانه‌ها بویژه صدا و سیما به خانواده‌ها آموزش داده شود.
ملک‌زاده ادامه داد: با توجه به اینکه علت وقوع مرگ برخی از کودکان فوت شده بر اثر خفگی در آب بوده نیاز است که مراقبان سلامت، مربیان مهد‌های کودک و حتی والدین آموزش‌های لازم در خصوص احیاء افراد غرق شده را فرا گیرند تا بتوانند اقدامات اولیه را تا زمان رسیدن اورژانس انجام دهند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام
http://khabarlendeh.ir/
خبر دیشموک