نمایش 1 - 10 از 10
" چهل تیکه" لقبی بود که همرزمان او به علت دفعات بالای مجروحیت و تکه‌های ترکشی که در بدن وی بود به او نسبت می‌دادند.
درادامه سريال دنباله‌دار گازرساني به بخشهاي ديشموك و قلعه‌رئيسي
مدير گازرساني شركت ملي گاز ايران، رئيس شركت گازرساني به صنايع شركت ملي گاز ايران و مدير عامل شركت گاز كهگيلويه وبويراحمد جهت انجام كارهاي كارشناسي و بررسي‌هاي بيشتر، به ديشموك و قلعه رئيسي سفر كردند.
مسئولان چاره اندیشی کنند:
وجود احشام در شهر دیشموک به معظل بزرگی تبدیل شده است و جولان آنهادر شهر فرهنگی دیشموک مغایر با فرهنگ شهرنشینی خواهد بود و وجود احشام چهره این شهر را به یک روستا تبدیل کرده است.
به همت سپاه ناحیه کهگیلویه:
بانوان کارآفرین دیشموکی با کمک بسیج سازندگی و استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی سپاه ناحیه کهگیلویه توانستد در دیشموک، طرح خیاطی و گلدوزی راه اندازی کند.
اثر باستانی قلعه دیشموک شهرستان کهگیلویه در آستانه نابودی:
به لطف بی توجهی مسئولان میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد، شناسنامه تاریخی دیشموک در آستانه نابودی و سایه تهدید آن بر سر ساکنین اطراف این اثر باستانی، خواب را از چشم مردم ربوده است.
پخت نان:
صبح زود کسی که می‌خواهد پخت نان کند بیدار می‌شود و «تاوه» را روی «سه پایه» آتش قرار میدهد، نان روی تاوه پخت می‌شود . خمیر را که معمولا آخر شب در« لَگَن» هَویرگذاشته اند و رویش را پوشانده اند معمولا وقت سحر بیدار میشوند تا نان بپزند. این کار کاملا زنانه است و معمولا سه زن و حداقل دو زن این کار را انجام میدهند.
23 و 24 بهمن در برنامه ستارگان عشق:
مستند شهید عین الله دهراب پور شهید شاخص بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در برنامه ستارگان عشق شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.
عصر امروز:
عصر امروز نشست تربیت و تعالی با حضور امام جمعه شهر دیشموک و فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام محمد تقی(ع) این بخش برگزار شد.
آئینی همیشه ماندگار در فرهنگ استان کهگیلویه وبویراحمد:
آئین "دعای باران" ( یالایالابارونی) یاالله یالله بارانی، سنتی همیشه ماندگار در فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد
مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد
مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در صورت تامین 60 میلیارد ریال اعتبار, ده مصلی تا شش ماه آینده به بهره برداری خواهند رسید .